تصویر هدر

ماده ۱ (تعاریف و اصطلاحات)

اصطلاحاتی که در این مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

1-1 فرستنده (صاحب کالا): شخص حقوقی و یا حقیقی است که در اپلیکیشن یا وبسایت بارمپ به منظور ارسال بار ثبت‌نام کرده‌است که در این مقررات کاربر نامیده می شود.

1-2 سفیر (راننده): فردی است که در اپلیکیشن بارمپ به منظورانتخاب بار و مسیر حمل ثبت نام کرده‌ است.

1-3 کالا (بار): محموله ای که قراراست به درخواست کاربر توسط سفیر حمل و در مقصد تحویل گردد.

1-4 بارمپ: ارائه دهندۀ سرویس نرم افزاری خدمات به حمل و نقل جاده ای کالا در بخش داخلی و ترانزیت حمل و نقل بین المللی می باشد.

1-5 سامانه: بستر ارائه خدمات نرم افزاری آنلاین.

1-6 حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از سرویس بارمپ در نرم‌افزار ایجاد کرده‌اند.

1-7 اعتبار: مبلغی است که توسط بارمپ یا کاربران جهت استفاده از سرویس بارمپ شارژ می شود.

ماده 2 شرایط عمومی و تعهدات

2-1 بارمپ یک شرکت یا موسسه حمل و نقل نمی باشد و صرفا ارائه دهنده خدمات نرم افزاری به حمل و نقل جاده ای کالاست که ارتباط بین فرستندگان و سفیران را بر انجام حمل که منجر به صدور اسناد حمل توسط شرکت یا موسسه حمل و نقل  می شود را فراهم می‌کند.

2-2 مالکیت مادی و معنوی سامانه بارمپ متعلق به شرکت حمل و نقل سراسری سوربن ترابر هوشمند بوده و هرگونه تقلب و سوء استفاده اعم از داده کاوی (استخراج اطلاعات)، سورس کد، کپی برداری، مهندسی معکوس، اخلال در ارائه سرویس و… برابر قوانین جمهوری اسلامی پیگرد قانونی خواهد داشت.

2-3 برای تشخیص هویت واقعی سفیر، لازم است اطلاعات مربوط به کارت هوشمند سفیر و وسیله نقلیه باری در سامانه بارمپ ثبت شود.

2-4 سفیر مختار است یک شماره حساب شبا به نام خود در حساب کاربری سامانه بارمپ وارد نماید.

2-5 سفیر موظف است پس از پذیرش درخواست حمل بار، ظرف زمان متعارف، در مبدأ و مقصد (محل بارگیری و تخلیه که در بارنامه ثبت شده است) حضور یابد و مسئولیت هرگونه معطلی، عدم  یا تاخیر در بارگیری و همچنین در تخلیه برابر قوانین و مقررات ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در بخش داخلی و بین المللی قابل پیگیری است.

2-6 سفیر حق واگذاری حساب کاربری خود را بغیر ندارد. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، سفیر موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع پشتیبانی بارمپ برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌ رسانی انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ سفیر خواهد بود.

2-7 سفیربارمپ امانت دار محموله دریافتی از کاربر بوده و موظف است ضمن رعایت قوانین و مقررات سازمان راهداری وحمل و نقل جاده ای کشور در بخش داخلی و بین المللی ، راهنمایی و رانندگی، شهرت تجاری بارمپ را در همه حال در نظر گرفته، با حسن خلق، ادب و احترام رفتار نماید و کلیه وظایف خود را به عنوان سفیر اعم از رفتار با مشتری، پوشش و وضعیت ظاهری متناسب، وضعیت فنی و ظاهری وسیله نقلیه باری و … را رعایت نماید.

2-8 سفیر می‌پذیرد کد تخفیف یا اعتباری که در حساب کاربری توسط بارمپ شارژ می شود. صرفا برای استفاده از سامانه بارمپ می باشد و امکان مطالبه، واگذاری یا دریافت  آن را تحت هیچ عنوانی ندارد.

2-9 سفیر صرفا “استفاده کننده” از خدمات سامانه بارمپ بوده و اقرار می نماید هیچگونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت نداشته و  بارمپ هرگونه ادعایی در این خصوص را سلب و ساقط می نماید.

2-10 بارمپ مجاز است بنا به تشخیص خود نسبت به ایجاد محدودیت یا قطع دسترسی سفیر اقدام نماید.

2-11 بارمپ محق  است در صورت نقض هریک از تعهدات و شروط قانونی و قراردادی از سوی سفیر و یا هر گونه اقدامی که منجر به ورود خسارت مادی و معنوی به شهرت تجاری، نام و اعتبار بارمپ شود، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و ضمن غیرفعال نمودن سفیر، مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی را برای خود محفوظ می دارد.

2-12 سفیر با عضویت در سرویس بارمپ قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی در رابطه با فعالیت بارمپ اعلام می‌کند.این توافقنامه وفق ماده 10 قانون مدنی تنظیم و با توجه به قانون تجارت الکترونیک و با تائید علامت (تایید) توسط سفیر ایجاب و قبول لازم انجام و ضمن عقد خارج لازم طرفین بدان متعهد گردیدند. سفیر می پذیرد اطلاع رسانی تغییرات و یا الحاقیه‌های مقرراتی که از طریق سامانه بارمپ دریافت می کند را رعایت نماید.

2-13 سایر مواردی که در توافقنامه ذکر نشده تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به ویژه قانون تجارت و آئین نامه ها و ضوابط ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در بخش داخلی و بین المللی است.