تصویر هدر

ماده 1 اصطلاحات و تعاریف

اصطلاحاتی که در این مقررات به کار رفته است دارای معانی مشروح زیر است:

1-1 فرستنده (صاحب کالا):  شخص حقوقی و یا حقیقی است  که دراپلیکیشن یا وبسایت بارمپ به منظور ارسال بار ثبت‌نام کرده‌است که در این مقررات کاربر نامیده می شود.

1-2 سفیر (راننده): فردی است که در اپلیکیشن بارمپ به منظورانتخاب بار و مسیر حمل ثبت نام کرده‌است.

1-3 کالا (بار): محموله ای که قراراست به درخواست کاربر توسط سفیر حمل و در مقصد تحویل گردد.

1-4 بارمپ: ارائه دهندۀ سرویس نرم افزاری خدمات به حمل و نقل جاده ای کالا در بخش داخلی و ترانزیت حمل و نقل بین المللی می باشد.

1-5 سامانه: بستر ارائه خدمات نرم افزاری آنلاین.

1-6 حساب کاربری: حسابی است که اشخاص برای استفاده از سرویس بارمپ در نرم‌افزار ایجاد کرده‌اند.

1-7  اعتبار: مبلغی است که توسط بارمپ یا  کاربران جهت استفاده از سرویس بارمپ شارژ می شود.

ماده 2 شرایط عمومی و تعهدات:

2-1 بارمپ یک شرکت یا موسسه حمل و نقل نمی باشد وصرفا ارایه دهنده خدمات نرم افزاری  به حمل و نقل جاده ای کالاست است که ارتباط بین فرستندگان و سفیران را بر انجام حمل که منجر به صدور اسناد حمل  توسط شرکت یا موسسه حمل و نقل  می شود را فراهم می‌کند.

2-2 مالکیت مادی و معنوی سامانه بارمپ متعلق به  شرکت حمل و نقل سراسری سوربن ترابر هوشمند  بوده و هرگونه تقلب و سوء استفاده اعم از داده کاوی ( استخراج اطلاعات) ، سورس کد ، کپی برداری ، مهندسی معکوس ، اخلال در ارائه سرویس و… برابر قوانین جمهوری اسلامی پیگرد قانونی خواهد داشت.

2-3 کاربر تایید می کند که اطلاعات  ثبت شده  در سرویس بارمپ اعم از محموله و سایر مشخصات واقعی  می باشد.

2-4 کاربر موظف است بار را در زمان اعلام شده آماده ارسال داشته باشد و مسئولیت هرگونه معطلی، عدم  یا تاخیر در بارگیری و همچنین در تخلیه برابر قوانین و مقررات ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای  در بخش داخلی و بین المللی قابل پیگیری است.

2-5 کاربر حق واگذاری حساب کاربری خود را بغیر ندارد. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربرموظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع بارمپ برساند. بدیهی است تا زمانی که اطلاع‌ رسانی انجام نشده است مسئولیت همۀ فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری مذکور انجام شده و می‌شود به عهدۀ کاربر خواهد بود.

2-6 برای استفاده از بارمپ لازم است که هر کاربر صرفا یک حساب کاربری  صحیح  در بارمپ بسازد. کاربر حقیقی اقرار می دارد واجد اهلیت قانونی می باشد  و لازم است مشخصات واقعی درخواستی  و شماره همراه خود را در سامانه بارمپ ثبت کند. در صورت حقوقی بودن کاربر، شناسه ملی را ثبت نماید.

2-7 کاربر می‌پذیرد کد تخفیف یا اعتباری که در حساب کاربری توسط بارمپ شارژ می شود صرفا برای استفاده از سرویس بارمپ می باشد و امکان مطالبه، واگذاری یا دریافت آن را تحت هیچ عنوانی ندارد.

2-8 کاربر صرفا “استفاده کننده” از خدمات سامانه بارمپ بوده و اقرار می نماید هیچگونه رابطه استخدامی، پیمانکاری و مشارکت نداشته و هرگونه ادعایی در این خصوص را سلب و ساقط می نماید.

2-9 بارمپ مجاز است بنا به تشخیص خود نسبت به ایجاد محدودیت یا قطع دسترسی کاربراقدام نماید.

2-10 بارمپ محق  است در صورت نقض هریک از تعهدات و شروط قانونی و قراردادی از سوی کاربر و یا هر گونه اقدامی که منجر به ورود خسارت مادی و معنوی به شهرت تجاری، نام و اعتبار بارمپ شود، تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی و ضمن غیر فعال نمودن سفیر ، مطالبه خسارت و احقاق حقوق قانونی را برای خود محفوظ  می دارد.

2-11 کاربر اجازه  فعالیت غیرقانونی یا مخالف با عرف جامعه و ارسال کالایی که طبق قانون جمهوری اسلامی ایران ممنوع شده است را از طریق سامانه بارمپ ندارد .

2-12 کلیه کالاهای در حال حمل با ارزش اظهارشده کاربر توسط صادر کننده اسناد حمل بیمه میگردد و بارمپ یا سفیر زائد بر مسئولیت بیمه گر مسئولیت ندارند و ادعای ضرر و زیان زائد بر مسئولیت بیمه گر علیه بارمپ یا سفیر سلب و ساقط است.

2-13 کاربر می‌پذیرد حداکثر بار مجاز همان است که در کارت وسیله نقلیه باری نوشته شده و بارگیری بیش از ظرفیت مجاز به هیچ وجه حتی با توافق کاربر و سفیر مجاز نمی‌باشد.

2-14. کاربر حق استفاده تبلیغاتی و بازاریابی کالاها و خدمات شخصی از سرویس بارمپ را بدون اخذ مجوز کتبی نخواهد داشت .

2-15 هزینه‌هایی که کاربر پرداخت می نماید جهت استفاده از خدمات نرم افزاری سرویس بارمپ بوده و قابل استرداد نیست.

2-16 کاربر با عضویت در سرویس بارمپ قصد و اراده خود را نسبت به پذیرش انعقاد هرگونه اقدام و عمل حقوقی از جمله عقود و معاملات از راه دور و از طریق سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی  در رابطه با فعالیت بارمپ اعلام می‌کند.این توافقنامه وفق ماده 10 قانون مدنی تنظیم و با توجه به قانون تجارت الکترونیک و با تائید علامت ( ) توسط کاربرایجاب و قبول لازم انجام و ضمن عقد خارج لازم طرفین بدان متعهد کردیدند. کاربر می پذیرد اطلاع رسانی تغییرات و یا الحاقیه‌های مقرراتی که از طریق سامانه بارمپ دریافت می کند را رعایت نماید.

2-17 سایر مواردی که در توافقنامه ذکر نشده تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به ویژه قانون تجارت و آئین نامه ها و ضوابط ابلاغی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور در بخش داخلی و بین المللی است .